21.03-06.04 Виставка «Традиції і сучасність татар – польських мусульман»

Польський інститут у Києві рекомендує виставку «Традиції і сучасність татар – польських мусульман», що буде організована Міністерством закордонних справ РП, Мусульманським релігійним товариством в Республіці Польща та Підляським музеєм у Білостоці.

Виставка буде організована у ДП «Кримський дім», вул. Омеляновича-Павленка, 9. Вхід вільний

Виставка має на меті презентувати історію, традиції та сучасність польських татар – однієї з найменших етнічних групи у Польщі, історія якої налічує понад 600 років. Скільки саме татар мешкає у Польщі точно невідомо. Але кількість польських мусульман, здебільшого власне татарського походження, складає приблизно 5 тисяч осіб.

20 стендів знайомлять з історією осілості татар на польських землях, їхньою участю у діяльності польського війська, інформацією про релігію, важливі татарські звичаї і традиції, а також сучасним життям польських татар.

В експозиції представлені світлини важливих історичних постатей, можна побачити як виглядають хамаїли, тобто татарські молитовні книги, пам’ятки архітектури – дерев’яні мечеті у селах Богоніки і Крушиняни, чи традиційні страви. Тут також є фото з зустрічей представників татарської спільноті з очільниками Польщі.

«Традиції і сучасність татар – польських мусульман» презентують Польщу через її історичне багатство, етнічну та релігійну багатогранність.

Ця виставка є спільною ініціативою Міністерства закордонних справ РП, Мусульманського релігійного товариства в Республіці Польща та Підляського музею у Білостоці. В експозиції також використано експонати і світлини з фондів Національного цифрового архіву.

В урочистому відкритті виставки у Кримському домі у Києві візьмуть участь:

Люцина Лєсіш, співавтор виставки, керівник Історичного музею (відділ Підляського музею у Білостоці).

Недім Усейнов, представник кримсько-татарської меншини, який вже багато років мешкає у Польщі.

Інформація з сторінки: http://www.polinst.kyiv.ua/event1224.html

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *